GRM

Poslední články
Televize Changhong LED49D1100ISX (kategorie: Opravy elektroniky )
NodeMCU ESP-12E (kategorie: Arduino )
ESP 8266 a ukládání dat na Thingspeak (kategorie: Arduino )
PCF8574 I/O Expander I2C (kategorie: Arduino )
LCD Display 16/2 + teplota a vlhkost (kategorie: Arduino )
Massduino - zajímavá alternativa (kategorie: Arduino )
Napájecí modul pro Breadboard (kategorie: Arduino )
Převodníky USB TTL (kategorie: Arduino )
Raketová kamna - "urob si sám"
Raketová kamna si oblíbila celá řada kutilů po celém světě a jejich výtvory a hlavně neuvěřitelná jednoduchost s překvapující funkčností mě donutila pustit se do samovýroby také.
První pokus byl na bázi spalování pilin, ten byl sice také fukční a piliová náplň spolehlivě vydržela 8 hodin hořet a litinovou plotnu spolehlivě udržet žhavou.
Jako základ posloužil soudek od peletek do něhož byly napěchovány suché piliny a zůstaly je průchody pro vzduch a přívodní zapalovací viz první foto.
Tato kamna však měla pouze jepičí život, neboť piliny, jak jsem posléze zjistil, není až tak jednoduché sehnat a když tak vlhké, které se nejdříve musí usušit.
Proto byl původní soudek použti jako korpus pro kamna na dřevo. Raketový efekt se vytvoří tak, že v ose sudu svisle nahoru je umístěn komínek cca v průměru 120mm končící 10cm pod vrchem sudu na němž je umístěna litinová plotna. Vrchní kříž jen zaručuje vycentrování trubky. Dolní část komínku končí kolenem a němž je připojena trubka v níž probíhá spalování. Spalovací komora je tedy také kulatá 12cm široká, ve spodní části je umístěna mřížka, která zajišťuje přívod vzduchu. Komora má dvoje dvířka, první ve vodorovné části, slouží spíše k zapalování a posléze jsou zavřená, vertikální šachta s dvířky se používá na přísun dřeva a zvýšení tahu. Odvod kouře je umístěn v zadní části sudu až dole, čímž je dosažen maximální tah a velmi účinné hoření spojené se značným tepelným efektem. Litinová plotna má velmi solidní teplotu na smažení řízečků z hub, palačinky, bez problémů uděláte jakékoliv klobásy, masíčko a jiné pochutinky. Spotřeba dřeva je až s podivem minimální a díky dokonalému spalování kamna vůbec nekouří !!!Úspěšný prototyp kamen mě povzbudil v dalším bádání a hledání na netu a pomalu začala vznikat verze další, která má místo kulatého topeniště čtvercový průřez a je trochu větší cca 14x14 cm. Jako materiál jsem použi 2mm plech, dvířka plotýnka jsou originály ze starých kamínek. Přikládací šachta je trochu skloněná a místo sudu je podlouhlý prostor ve kterém sálá horko a vede přímo do komínového potrubí. Ve druhé fázi jsem a počátku komína vybudoval ještě další komoru s druhou plotnou, zařízení bylo sice funkční, ale trochu zhoršilo tah, ztížilo zatápění a nebylo nijak vzhledné. Vše je vidět na obrázcích, posléze byla komora demotována. V další verzi jsem jako vestavný díl do komína udělal malou udírnu. Jako krabici jsem použil starou oranžovou schránku na sběr dopisů z Československé Pošty, v níž lze položit nebo pověsit masíčko, či klobásky na uzení.
Další vývoj směřuje k umístění držáků na ryby, popřípadě jakousi mintroubu ve spodní částí kamínek.Přilášení
Jméno

HesloZapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Aktuálně
Čistý politik
Já Chovancovi věřím. Už jeho přezdívka Zrádce Zrádců svědčí o tom, že to je muž pevného charakteru.
Parazit
My si na obchodních schůzkách často s partnery nezávazné tlacháme, jak rozdělíme úplatky a kolik dostane ministr.
sjezd ČSSD
sjezd ČSSD
Doporučuji
Hledáte spolehlivé místo pro Vaše webové stránky? ONEbit hosting - garantované webhostingové služby se zárukou spokojenosti
Dynamic DNS for your domain
Aktuální obrázek
NENÍ MI TO JEDNO
Kdo je On-line
Hosté On-line: 1

Členové On-line: 0

Registrovaní členové: 5
Nejnovější člen: gerisa
Navigace
Domů
Články
Download
FAQ
Odkazy
Kontakt
Hledat
Návštěvnost
TOPlist
DOPORUČUJI PŘEČÍST
Socialismus si rozvracet nedáme
Živnostníci jako obtížný hmyz
Od Gulagů po Islam
Gadžo táhni dozadu!!
7 rad pro Babiše
Powered by PHP-fusion. Designed by Si-Fusion.