GRM

NENÍ MI TO JEDNO
DOPORUČUJI PŘEČÍST
Socialismus si rozvracet nedáme
Živnostníci jako obtížný hmyz
Od Gulagů po Islam
Gadžo táhni dozadu!!
7 rad pro Babiše
Navigace
Domů
Články
Download
FAQ
Odkazy
Kontakt
Hledat
Kdo je On-line
Hosté On-line: 2

Členové On-line: 0

Registrovaní členové: 5
Nejnovější člen: gerisa
Návštěvnost
TOPlist
„Nevinné“ kontrolní hlášení aneb Konec obchodního tajemství v Česku!
Povinné registrační pokladny (EET) povedou ke zvyšování nákladů pro podnikatele a je to další represivní a byrokratické opatření levicové vlády a že je to další výrazný zásah do svobody podnikání. Pro povinné kontrolní hlášení DPH, které je platné od 1. 1. 2016 to platí dvojnásob.Opět to nejvíce postihne živnostníky a malé podnikatele. Opět to kvůli pár nepoctivým odskáčou statisíce poctivých a aktivních. Podobně jako EET, i tento „velký bratr“ půjde na vrub jejich nákladů, časových i finančních. Místo provozování živnosti budou sedět u počítače a dělat práci místo úředníků. A to prosím všichni plátci DPH bez výjimky.

O co se vlastně jedná? Měsíční kontrolní hlášení DPH je povinnost plátce elektronicky posílat na příslušný finanční úřad přehled všech faktur, které za měsíc přijal a vydal. Podnikatel tak musí posílat přes internet každý měsíc velmi citlivá data včetně podrobností o svých obchodních partnerech, detailech plnění, typu služeb či výrobků atd. Každý den sledujeme nové a nové případy kybernetických útoků. Nyní budou data všech plátců DPH putovat přes internet a můžeme jen doufat, že např. data o obratech a obchodních partnerech neskončí ve „složkách“ něčí konkurence.

Napravovat ekonomiku represemi nikam nevede
Levicové vládě a ministrovi financí Babišovi při schvalování této podnikatelské šikany vůbec nedošel fakt, že z 500 tisíc aktivních plátců DPH zhruba 150 tisíc není povinno podávat přiznání elektronicky. Nemusím snad ani zdůrazňovat, že se jedná především o ty nejmenší, převážně ty, kteří mají obrat do 6 miliónů a o ty, kteří dosud neměli datovou schránku.

Napravovat ekonomiku represemi nikdy nikam nevedlo. Vláda prý chce narovnat podnikatelské prostředí. Ta samá vláda, která přerozděluje skoro polovinu ekonomiky a systematicky navyšuje počet úředníků.

Kontroly, lhůty, sankce, poplatky
Podnikatel na vypořádání nesrovnalostí bude mít pouze 5 dnů, a to 5 kalendářních dnů, ne pracovních. Sankce stanovené zákonem (tudíž je nelze prominout) se pohybují od 1.000 Kč až po 50.000,- Kč. Příkladně znázorním na malé firmě, kde v sídle firmy působí dvě administrativní pracovnice a externí účetní, která dochází do firmy maximálně 2x týdně. Pokud dorazí od Finanční správy výzva k podání vysvětlení v pátek, jedna z pracovnic bude mít následující týden dovolenou, druhá onemocní a účetní přijde do práce až ve středu, tak má podnikatel smůlu a bude platit pokutu nebo uhánět pracovnice po telefonu.

Vracíme se k socialismu a třídní boj pokračuje
Velké a nadnárodní firmy již dnes upravují svoje účetní programy tak, aby se jim potřebné údaje propisovaly rovnou do kontrolního hlášení. Tyto softwary se pohybují od 30.000 Kč a výše.
Ještě někdo pochybuje o tom, že se zde vede třídní boj proti živnostníkům, malým a středním podnikatelům? Ještě někdo pochybuje o tom, že slova typu „živnostníci jsou parazité“ nebo „pokud někdo nemá 2.000 Kč, tak nemá ani podnikat“ nebyla míněna vážně?
Jeden z hlavních pilířů každé demokracie je právě živnostník a drobný podnikatel, který nechce být na nikom závislý, umí si vytvořit svůj vlastní názor a svůj život si chce uspořádat sám. K tomu ale nezbytně potřebuje svobodný prostor, a ten se mu mílovými kroky vzdaluje. Lidé se na to prostě vykašlou a staneme se všichni opět závislými na státu.

Obávám se, jestli to není promyšlený záměr této levicové vlády.
Poslední články
Seznam obrázků ima...
Instalace vlastního...
02 Instalace
01 Kodi - první dotyky
Plazmová řezačka ...
Aktuálně
Čistý politik
Já Chovancovi věřím. Už jeho přezdívka Zrádce Zrádců svědčí o tom, že to je muž pevného charakteru.
Parazit
My si na obchodních schůzkách často s partnery nezávazné tlacháme, jak rozdělíme úplatky a kolik dostane ministr.
sjezd ČSSD
sjezd ČSSD
Doporučuji
Hledáte spolehlivé místo pro Vaše webové stránky? ONEbit hosting - garantované webhostingové služby se zárukou spokojenosti
Dynamic DNS for your domain
Přilášení
Jméno

HesloZapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Aktuální obrázek
Powered by PHP-fusion. Designed by Si-Fusion.