GRM

Poslední články
Televize Changhong LED49D1100ISX (kategorie: Opravy elektroniky )
NodeMCU ESP-12E (kategorie: Arduino )
ESP 8266 a ukládání dat na Thingspeak (kategorie: Arduino )
PCF8574 I/O Expander I2C (kategorie: Arduino )
LCD Display 16/2 + teplota a vlhkost (kategorie: Arduino )
Massduino - zajímavá alternativa (kategorie: Arduino )
Napájecí modul pro Breadboard (kategorie: Arduino )
Převodníky USB TTL (kategorie: Arduino )
Litomyšlská historie na pohlednicích Petra Jandíka
Litomyšlský sběratel historických pohlednic Petr Jandík, který zároveň na Zimním stadionu funguje jako ledař, vlastní rozsáhlou sbírku pohlednic, které v různých časových horizontech zobrazují naše město a objekty i celé čtvrti, které buď vůbec neexistují, nebo prošly tak rozsáhlou přestavbou, že je jen těžko někdo pozná. Na internetových stránkách pohledy.litomysl.net se můžete probrat městskými částmi a hledat "ztracený čas."
Augiášův chlév
Třiadvacet let nekydaný. Hnojem zaplněný, že se dobytek drbe hřbetem o strop. Být to někde na vsi, je z toho případ. V politice to prochází. Jen občas do té vrstvy někdo píchne vidlemi. Chytří si rychle uvědomí marnost snažení. Ty hloupější dobytek plácne oháňkou a pokud to nestačilo, kopne.

pokračování ....
OSA , Intergram apod. - ochránci práv nebo mafiáni ???
V našem banánovém státě se pod rouškou špatných zákonů utvořilo několik podivných spolků, které se svým konáním a praktikami připomínají spíše mafiány, než ochránce práv.
Ve sdělovacích prostředcích se kupí až neuvěřitelné zprávy o řádění některých exekutorů, kteří se neštítí prakticky ničeho a nejinak tomu je u tzv. ochránců autorských práv: Ochranného svazu autorského, Intergramu, OAZA a jim podobných. Desetitisíce drobných živnostníků kroutí nechápavě hlavou, jak je možné, že tento stát dává tak nesmyslné pravomoci do rukou úzké skupinky soukromých občanských sdružení, jejichž původním cílem měla být ochrana autorských práv, ale jak už to u nás bývá pravidlem, tyto cíle byly zneužity k obludnému až nechutném vydírání jakých si poplatků za rádoby veřejnou produkci, nebo paušálně zdaňuje elektronická zařízení a nosiče, které jsou schopny díla rozmnožovat, ukládat a reprodukovat.
O co se vlastně jedná ???
Jim Beam Cup 2012
Devátý ročník tradičního tenisového turnaje letos pod názvem "Jim Beam Cup 2012" se uskutečnil poslední březnovou sobotu 31.3.2012.
Turnaj pořádají Standa Brůna a Mirda Lněnička pro své pozvané přátele. Dvanáct hráčů se postupně ve třech kolech rozlosuje do šesti dvojic, které si v minizápasech zahrají o účast ve vyřazovacím pavouku. Vítězem turnaje se stal již potřetí za sebou Tomáš Kopsa, který letos ve dvojici s Tomášem Janeckým, zvítězil nad dvojicí Mirda Lněnička-Míra Němec 6:4. Třetí se umístli Standa Bruna - Jirka Brokeš a čtvrtí Zbyšek Kolíček - Jirka Mlejnek.
Podrobnosti , foto hráčů a odkaz na fotogalerii v pokračování ....
Arduino - procesor pro začátečníky ????
Tak co to vlastně je zač takové Arduino? Vysvětlení není úplně snadné když nevím na jaké úrovni znalostí o počítačích a hardwaru vlasně jste, ale to nevadí, Arduino je pro každého. Úplně jednoduše je to malá destička kterou jde na jedné straně připojit do USB portu a na straně druhé třeba k svítivým LED diodám, servo motorku, nebo dipleji. A této malé konstrukci můžete potom vnuknout život krátkým poměrně jednoduchým prográmkem.
Jelikož jsem si jedno takové Arduino pořídil, podělím se s vámi o poznatky mých pokusů a hrátek s tímto bezesporu skvělým zařízením, které i amatérům umožní nakouknout do světa mikroprocesorů. Moje zkušenosti naleznete v sekci Články - Arduino

ACTA - aneb ryba smrdí od hlavy
PoblitikaSmlouva ACTA je názornou ukázkou dnešního způsobu vládnutí. Mediální korporace mají rostoucí vliv na tvorbu zákonů a chtějí si zachovat právo na příjmech z monopolu garantovaného státem.
Průmysl masové zábavy se dostává do potíží, protože státy nejsou v současné technologické situaci schopny kopírovací monopol vymáhat. Technicky je možné udržet kopírovací monopol jen za cenu vypnutí Internetu.
Skutečnou příčinou problémů je zastaralý obchodní model. Nově vznikající systém distribuce zábavy je ještě nezničil. Snaží se však uplatnit svůj vliv na vlády.

pokračování ....

Jak obejít přilášení do Windows 7 ???
Jestli si někdo myslí, že má svůj počítač díky zaheslovanému uživatelskému přístupu dostatečně zabezpečený je na omylu. Způsobů jak tuto primární ochranu překonat je několik, mě se zdá nejjednodužší cestou vymazat heslo pro danáho uživatele pomocí příkazu: net users "uživatelské jméno" "" v okně konzole - CMD. Jak se ale k tomuto oknu dostat? Jednoduchá finta využívající spouštění programů pro usnadnění práce před uživatelským přihlášením je popsána v pokračování článku ....
Narozeniny Václava Klause - Antiklausovci opět šíří nesmysly
Na dnešní den připadají 70. narozeniny prezidenta republiky Václava Klause. S nadsázkou lze říci, že nebýt čtvrteční stávky, stala by se oslava Klausova jubilea hlavní událostí týdne. Média po celý týden rekapitulují Klausův život - zejména ten politický. Při čtení novinových článků jsem leckdy zaváhal, zda je to opravdu myšleno vážně ....
Václav Klaus je Pan prezident, Bohuslave Sobotko!
Bohuslav Sobotka rozhodně není frajer. Jeho instrukce socialistům, aby ignorovali narozeniny prezidenta České republiky přesně dokresluje obraz arogantního populisty, který má k "chlapovi s gulama" stejně daleko, jako potkan k jaguárovi.
Nechci, aby za mě někdo stávkoval
Je to více jak 3 roky co jsem na blogu IDNES uveřejnil článek (ZDE) o odborářích v němž se ohrazuji proti falešné roli odborářských bossů a jejich vměšování se do politky jako pátá kolona oranžovo-rudých stran, kterým jde více o uchopení moci, než o blaho obyčejných lidí, kterými se zaštiťují. čti více....
Rum a pomazánkové máslo - evropský cirkus na kolečkách
Tuzemský rum je pryč. Další na řadě je pomazánkové máslo, jehož název chce také EU zakázat. Většina komentátorů bude dnes řešit Usámu bin Ládina. Usáma byl cizinec a nepřítel. Ohrožoval nás, ale bylo to jaksi v jeho přirozenosti. Co mě děsí daleko víc je,že stejně tak nás ohrožují naši přátelé a my sami sebe. Největším nepřítelem, který může Evropu zničit, je Evropa sama. Její vlastní hloupost a neschopnost......
Přilášení
Jméno

HesloZapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Aktuálně
Čistý politik
Já Chovancovi věřím. Už jeho přezdívka Zrádce Zrádců svědčí o tom, že to je muž pevného charakteru.
Parazit
My si na obchodních schůzkách často s partnery nezávazné tlacháme, jak rozdělíme úplatky a kolik dostane ministr.
sjezd ČSSD
sjezd ČSSD
Doporučuji
Hledáte spolehlivé místo pro Vaše webové stránky? ONEbit hosting - garantované webhostingové služby se zárukou spokojenosti
Dynamic DNS for your domain
Aktuální obrázek
NENÍ MI TO JEDNO
Kdo je On-line
Hosté On-line: 1

Členové On-line: 0

Registrovaní členové: 5
Nejnovější člen: gerisa
Navigace
Domů
Články
Download
FAQ
Odkazy
Kontakt
Hledat
Návštěvnost
TOPlist
DOPORUČUJI PŘEČÍST
Socialismus si rozvracet nedáme
Živnostníci jako obtížný hmyz
Od Gulagů po Islam
Gadžo táhni dozadu!!
7 rad pro Babiše
Powered by PHP-fusion. Designed by Si-Fusion.